Earth Day Quiz

W ramach Światowego Dnia Ziemi, 22 kwietnia 2022 r. w Liceum Ogólnokształcącym w Jednorożcu odbył się konkurs wiedzy o ekologii pt. „Earth Day Quiz” dla uczniów klas I i II.

Test zawierał 27 zadań zamkniętych dotyczących ochrony środowiska, recyklingu, historii obchodów Dnia Ziemi. Wszystkie pytania były sformułowane w języku angielskim, zatem uczestnicy musieli wykazać  się nie tylko wiedzą z ekologii, ale również umiejętnościami lingwistycznymi. Celem tego wydarzenia było podniesienie świadomości ekologicznej oraz doskonalenie sprawności językowych. Konkurs został przygotowany przez p. Marlenę Dudę i p. Jolantę Sopelewską. Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbędzie się podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego 2021/2022. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział!